کشتی ِ ناخدا

آرامش ِ قبل طوفانم را برهم‌ نزنید... بگذارید ناخدا، اینبار هم کشتی را بسلامت بگذراند

کشتی ِ ناخدا

آرامش ِ قبل طوفانم را برهم‌ نزنید... بگذارید ناخدا، اینبار هم کشتی را بسلامت بگذراند

۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۴ ثبت شده است

پنج

۱۵
ارديبهشت

(منتقل شده از بلاگفا)

۱ . اونقدر انرژی مثبت از دعاهای شما و لطفتون رسید که ظاهرا بچه بهتر شده. با اینکه عادت ندارم تا نتیجه قطعی مریض ها, خبری به کسی بدم, اما دراین مورد خودم هم بی طاقتم! بچه رو از سه روز پیش, به کمای دارویی بردن.
از دیروز دوز داروهاشو کم کردن, حالا دستاشو تکون داده و خندیده :-) ایشالا کامل خوب بشه, به همتون شیرینی میدم 
 
۲ . الان واقعا ذهنم درگیره و به کارای روزمره هم نمیرسم. اما قطعا پست بعدی رو درمورد معلم (و استاد) خواهم نوشت. با عرض تبریک روز معلم و عذرخواهی بابت تاخیر.
 
۳ . نمایشگاه کتاب شروع شد و ما باز به اردیبهشت رسیدیم و باز طبق معمول, از نون شب میزنیم بخاطر خرید کتاب (الکی مثلا ما از شاگردای ابولحسن خرقانی هستیم  )
نمایشگاه رو از دست ندید, حتی اگه شده, برید بچرخید و کتابارو ببینید و اونایی رو که دوست دارید, یادداشت کنید تا بعدا بخرید (یا از دوستان به زور هدیه بگیرید)
 
۴ . یه خاطره یادم اومد: سال ۸۷ با یه اکیپ از بچه های دانشگاه رفتیم نمایشگاه. صبح ساعت ۶ که رسیدیم نمایشگاه, دو روز کامل بود که نخوابیده بودم. برای اولین بار, اونجا و در همون حالت بیهوشی , آیبک رو دیدم! این برخورد اول از اون نظر برام جالب بود که میگن همیشه اولین برخورد و اولین ظاهر , خیلی در ذهن میمونه و قسمت بزرگی از طرز فکر رو درموردت درست میکنه.... تصویر من از آیبک, سایه ی دختری بود که با چشمان خواب آلود و پر از اشکم بصورت یه شبح تار دیدم. نه حرفی که زدیم یادمه , نه صدا و تصویر... . و آیبک هم احتمالا تصویر یه زامبی متحرک با چشمانی خواب و قرمز و پر از اشک دیده!
نکته قابل ذکر:شب, در مسیر برگشت به دانشگاه, راننده خوابش برد و من به زور پشت فرمون مینی بوس نشستم. حدود ۲۰۰ کیلومتر!! خودم که پر از خواب بودم!
 
۵ . اعتراف میکنم من یک نژادپرست فئودال هستم! پس در مورد بعضی مسایل اجتماعی فعلا نظری نمیدم تا مفصل در این مورد صحبت کنیم 

 • ۰ نظر
 • ۱۵ ارديبهشت ۹۴ ، ۰۱:۲۶
 • دکتر میم

روزهای همیشگی دعا

۱۰
ارديبهشت
(منتقل شده از بلاگفا)

چرا گاهی نوزاد های پاک, درد و رنجی میکشند که کفاره ی هیچ گناهی نیست؟!!
یعنی ممکنه برای تاوان کسی دیگه, نوزادی به درد بیافته؟!
میدونم حکمت خدا , سخت پیچیده و درسته. سالها و بارها به عینه دیدم,, و دور یا نزدیک, دلیل ها را فهمیده ام... اما درک بعضی چیزها , سخت و عجیبه... و همیشه, شاید هایی به ذهن آدم می آد که نفرت انگیزه...
 
یکی از دوقلوهای ۵ ماهه ی خواهرم اتفاق بدی براش افتاده و بیمارستانه
اصلا حال خوبی نداریم همه ی ما 
خدایا , نگاه  
 • ۰ نظر
 • ۱۰ ارديبهشت ۹۴ ، ۰۱:۲۵
 • دکتر میم

سفر سوخته

۰۳
ارديبهشت

(منتقل شده از بلاگفا)


۱. خیابون میرزای شیرازی, حدفاصل بین مطهری و شهید بهشتی, خیابون عجیبیه! سه تا باند داره, دوتای دو طرف, ماشینا به سمت بالا میرن, و باند وسط رو به پایین!
این خیابون, اون شعر و قانون قدیمی برای رد شدن از خیابون که میگفت: "... اول به چپ نگاه کن ,, بعدش به راست نگاه کن,, اگر ماشین نیومد, از خیابون گذر کن" رو نقض میکنه!
اینجا اگه از غرب خیابون بخوای بری اونطرف برعکس تمام خیابونای ایران و اکثر خیابونای دنیا باید بگی: "اول به راست نگاه کن,, بعدش به چپ نگاه کن,, اگر هنوز زنده بودی,, باز به راست نگاه کن,, از خیابون گذر کن" !
حدود دو ساله که گاهی به عنوان مشاور در یه شرکت در همین قسمت از این خیابون میرم. با اینهمه رفت و آمد, نمیشه خلاف عادت معمول عمل کرد! خداروشکر هنوز زنده ام 
 
۲. به یه عروسی دعوت شده بودم, افغانستان. اطراف کابل. اوایل خردادماه. خوشحال از رفتن به یک عروسی جالب بودم, که چند روز پیش دوست افغانیه دامادم زنگ زد و گفت چون شوهرعمه ش فوت کرده, عروسی یکسال عقب افتاد!!!
یک سااال !! 
بهش میگم آخه چرا یکسال؟ خب ۴۰ روز یا دوماه صبر کنین, بعدشم شوهر عمه ست دیگه! تازه کار خیر رو که نباید عقب انداخت! چرا یکسال؟
میگه اینجا رسم روی یکساله!
گفتم اینطوری که شما به کل خاندان احترام میزارین, تا یکسال احتمالا چند نفر دیگه هم فوت بشن!
میگه آره , پسر عموم چهارساله که عقده و در انتظار ازدواج!
داشتم فکر میکردم اینجا هم از این رسم و رسومات بد, کم نداریم! این فقط یکیشه.
درسته که احترام به خانواده متوفی خوبه, اما تاخیر در کار خیر به هر دلیلی, بده,, بد! چه به خاطر فوت عزیزان, چه به خاطر یه عطسه ساده!
حالا خلاصه تا یکسال سر نماز, برای همه عزیزان دوست و برادر افغانی دعا میکنم که همه سرزنده و خوب و خوش و سلامت باشن 
 
+ ظاهرا بدلیل انجام برخی امور در اینترنت کشور عزیزمون توسط مسؤولان فهیم و بسیار محترم, اینترنت فقط کمی مشکل داره و نصف اینترنت بدون فیلترشکن باز نمیشه!! یکیش هم وبلاگهای بلاگفا ! خسته نباشن.

 • ۰ نظر
 • ۰۳ ارديبهشت ۹۴ ، ۰۱:۲۳
 • دکتر میم

من لعنتی...

۰۱
ارديبهشت

(منتقل شده از بلاگفا)

میگن آخرین چیزی در انسان میمیره, امیده!
نمیدونم چرا بعضی وقتا درگیر مسائلی میشیم که میدونیم تهش هیچی نیست! اما باز یه جوری پیگیریم که انگار اصلی ترین هدف زندگیمونه! جالبتر اینکه میدونیم به هیچ نتیجه ای هم نمیرسه, اما باز مث اسب میوفتیم دنبالش!
 
من اسب, بطور احمقانه ای پیگیر یه جوک مسخره شدم که میدونستم هیچ نتیجه ای نداره!
از این امید مضر خودم اعصابم خورده! از این پشتکار بیهوده!
اه... من لعنتی...

 • ۰ نظر
 • ۰۱ ارديبهشت ۹۴ ، ۰۱:۲۲
 • دکتر میم